Výroba originální
prestižky

Sledujte s námi dobrodružnou cestu prestižky výrobou! Podívá se do každého kouta našich dílen a zažije třeskuté mrazy i pořádný hic. Projde desítkami starostlivých rukou, které dávají každé prestižce stejnou péči, jako by šlo o památnou Armstrongovu botu, jež kdysi dobyla měsíc.

Na začátku je designérovo odhodlání „přiznat barvu“ a velká dávka fantazie. Díky jednoduché interaktivní aplikaci stačí pár kliknutí myší a šablona prestižky poslušně střídá barvy podle vkusu návrháře. Jakmile je model vyladěn do své finální fáze, můžeme odstartovat výrobu unikátního kousku. Každému návrhu vydáváme tzv. „prestižní rodný list“, čímž se pestrá botka oficiálně stává příslušnicí „prestižního národa“. Rodný list nejprve slouží jako předloha pro výrobní proces, následně jej zasíláme na památku každému designérovi společně s obuví.

Prestižka si získala fanoušky pro svůj jednoduchý, čistý a elegantní design. Málokdo by tedy hádal, že se skládá dokonce z 25ti různých dílců. Když se na jedné ploše objeví i několik stovek obrysů těchto dílců, leckdo by začal mluvit o chaosu. Ale od toho máme ve výrobním týmu profíky, kteří se dokáží v takovéto dílcové „nadílce“ zorientovat a s milimetrovou přesností vysekávají jednotlivé části obuvi, které později putují do šicí dílny.

Na prestižce najdeme celou plejádu kvalitních materiálů. Vnitřní stélky získaly svou měkkost díky kvalitnímu bavlněnému froté a molitanové polštářky se postarají o maximální komfort kotníku. Hrdí jsme na naše odborné pracovníky, kteří zpracovávají dílce z hovězí usně. Ta je totiž použita pro celou svrchní část prestižky a musí bez mrknutí oka snášet všemožné klimatické výkyvy a navíc lahodit kritickému oku zákazníka. Hovězí useň má opravdu tuhý kořínek, kdo by však nosil v 21. století boty s vizáží přežvýkavce? Na useň proto nanášíme speciální polyuretanovou fólii v různých barvách pro atraktivní vzhled a snadnou údržbu.

Na konci této etapy prestižka ještě zdaleka nepřipomíná finální produkt, to ale brzy změní pilné pracovnice v šicí dílně.

Na prestižce najdeme celou plejádu kvalitních materiálů.

Do šicí zóny přijíždí rozkouskovaný svršek prestižky připomínající puzzle. Úspěch celé akce nyní závisí na šikovnosti našich šiček, jejichž úkolem je sešít všechny dílce správně dohromady. Především u prestižek s unikátním designem je to úkol velmi náročný. Naše švadlenky však zvládají vyřešit tento barevný rébus bez sebemenší chybičky.

Výsledkem je kompletní pestrobarevný svršek prestižky, který ji odlišuje od všech ostatních, co běhají kolem vás.

Naše švadlenky však zvládají vyřešit tento barevný rébus bez sebemenší chybičky.

Předchozí šicí stanoviště bylo ryze dámskou disciplínou, zato následující fáze výroby je doménou silných mužských paží a monstrózních strojů. Nacházíme se na pracovišti, kde se pomocí forem, vstřikovacího stroje a trochy alchymie vytváří podešev a mezipodešev. Ústřední postavou je respekt vzbuzující stroj připomínající kolotoč, na němž se v jeden okamžik veze 24 prestižek prahnoucích po odolném „podvozku“. Prestižka putuje z místa na místo, z ruky do ruky, a za 8 minut opouští železný kolos, vybavena extrémně odolnou podešví, která s přehledem zvládne lesní pěšinu či betonovou džungli velkoměsta.

Z atraktivního barevného svršku a kvalitní podešve se tak stává nerozlučná dvojka, která to spolu potáhne dlouhá léta.

Z atraktivního barevného svršku a kvalitní podešve se tak stává nerozlučná dvojka, která to spolu potáhne dlouhá léta.

A jdeme do finále! Doposud procházela barevná prestižka technologickým tunningem, ale naše pestré modely se chtějí také líbit! Proto podstupují celou sérii čistících a zkrášlujících procedur, které by jim mohla závidět kdejaká návštěvnice kosmetického salónu. V našem „dolaďovacím“ týmu najdete největší perfekcionalisty Zlínska – jejich cvičené oko okamžitě odhalí i tu nejtitěrnější čmouhu či smítko, které si prestižka přinesla jako památku z výroby. Dohladka vybroušená a krásně naleštěná, míří naše barevná chlouba za pracovnicí, která jí daruje poslední komponent – metr dlouhé tkaničky.

Jakmile se tkanička prosmýká všemi dírkami, spustí se pomyslné fanfáry a zbrusu nová barevná prestižka je na světě!

Jakmile se tkanička prosmýká všemi dírkami, spustí se pomyslné fanfáry a zbrusu nová barevná prestižka je na světě!

Náš pár pestrobarevných prestižek získá přechodný domov v kartonové krabici, ve které společně se záručním a rodným listem opouští domovskou kotlinu a vydává se za svým hrdým majitelem.

A nám nezbývá nic jiného, než jim popřát spoustu zábavy na každém kroku!

Náš pár pestrobarevných prestižek získá přechodný domov v kartonové krabici, ve které společně se záručním a rodným listem opouští domovskou kotlinu a vydává se za svým hrdým majitelem.
Copyright © 2009–2022 Moleda, a. s.
design: youngprimitive, code: reseni.net